Kategória H 2. miesto Natália Kostková (prima)
3. miesto Norbert Turinič (prima)
Kategória G 1. miesto Nina Bučeková (selunda)
Kategória E 3. miesto Jakub Žurek (kvarta)
Kategória H 2. miesto Natália Kostková (prima)
3. miesto Norbert Turinič (prima)
Kategória G 1. miesto Nina Bučeková (selunda)
Kategória E 3. miesto Jakub Žurek (kvarta)
kategória A: 1. miesto Albína Háršiová
kategória B: 1. miesto Branislav Križko
kategória 2C2: 2. miesto Tomáš Baršváry
1. miesto kat. A Timotej Michalka, Lukáš Bača
2. miesto kat. A Radoslav Kráľ, Adam Glasnák
1. miesto kat. B Viktor Zelenay
KATEGÓRIA A:
1. miesto: Šipošová Iveta, 4. A – 20 b
2. miesto: Škorvagová Natália, 3. A – 17 b
Valovičová Katarína, septima – 17 b
3. miesto: Spodniaková Tereza, septima – 14 b
Csiffáriová Nikoleta, 4. A – 13 b
Skalková Adriana, 3. A – 9 b
KATEGÓRIA B:
1. miesto: Lenártová Zuzana, sexta – 23 b
2. miesto: Bognárová Dominika, 1. A – 21 b
3. miesto: Datáriová Nikola, 1. A – 20 b
Pajpach Martin, sexta – 20 b
Piroška Kristián, 2. A – 19 b
Meszárosová Monika, 2. A – 18 b
Takáč Michal, 1. A – 17 b
KATEGÓRIA C:
1. miesto: Žúrek Jakub, kvarta – 23 b
2. miesto: Kráľ Radoslav, tercia – 16 b
Zelenayová Veronika, tercia – 16 b
3. miesto: Vanková Nina, kvarta – 11 b
Prima, sekunda, sexta a prváci... aj vaše tváre môžete nájsť na fotografiách z exkurzia "Týždeň vedy na MFI UK".
Tento školský rok sa naša škola zapojila do medzinárodného projektu pod názvom „Ja a iní: objavovanie rôznorodosti okolo mňa a vo mne“. Do tohto projektu sú zapojené školy z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Českej republiky, Čiernej hory, Chorvátska, Kosova, Macedónska, Maďarska, Moldavska, Rakúska, Slovinska, Rumunska, Srbska a Slovenska.
Naša škola má partnerstvo zo školami z Rakúska a Rumunska. Naším spoločným cieľom je realizácia hlavnej myšlienky projektu a aktivít na tému diverzita. Naše spoločnosti sú čoraz rôznorodejšie. Bohužiaľ máme tendenciu báť sa tých, ktorý sú iní ako my (etnický pôvod, náboženské presvedčenie, pohlavie, sociálne pozadie, vek atď.). Veľmi rýchlo robíme rozdiely medzi „sebou“ a „ostatnými“, a tí, ktorí nepatria do „našej skupiny“, sú často považovaní za druhoradých, resp. sa s nimi zaobchádza menej priaznivo. Je preto nevyhnutné bojovať proti predsudkom a lepšie sa navzájom spoznávať.
My a naše dve partnerské školy, sme spolu vypracovali spoločný projekt na túto tému, ktorá určite rezonuje v každej spoločnosti, či už je to rodina, škola, pracovisko, ulica... Všetci sa niečím líšime, a predsa sme rovnakí – inakosť nás spája.
Každá škola vypracuje svoj vlastný dotazník, ktorého autormi budú predovšetkým žiaci. Nakoniec pripravíme spoločný veľký dotazník, obsahujúci otázky zozbierané zo všetkých troch partnerských škôl. Finálny dotazník budú vypĺňať študenti týchto troch škôl a zozbierané výsledky si navzájom porovnáme a vyhodnotíme.
Ďalšími sprievodnými aktivitami sú medzinárodné výmenné pobyty, využívanie nových informačných a komunikačných technológií, nových médií, divadlo, prezentácie výtvarných prác. Radi by sme do nášho projektu zapojili aj ďalšie osoby a inštitúcie, napríklad rodičov, miestne/regionálne inštitúcie, firmy, média atď.
Jazykom celej medzinárodnej komunikácie je angličtina. Projekt a jeho aktivity prebiehajú od septembra 2013 až do polovice marca 2014.
Dňa 30. septembra - 4.októbra 2013 sa víťazné školské partnerstvá zúčastnili prvého stretnutia, ktoré sa konalo v Bukurešti. Na tomto stretnutí sa zúčastnili delegácie po 2 účastníkoch (1 študent a 1 učiteľ) zo všetkých škôl zapojených do víťazných partnerských projektov. Prvý krát sme mali možnosť sa stretnúť s našimi partnermi z Rakúska a Rumunska, kde sme sa spoločne zamýšľali nad jednotlivými krokmi v projekte a jeho realizáciou v našich školách. Okrem našich partnerov sme tam zažili veľa zaujímavých stretnutí s učiteľmi a žiakmi z vyššie spomenutých krajín, počas workshopov a pracovných stretnutí sme si vymieňali informácie o našich krajinách a školských systémoch, kultúre a diverzite, ktorá je hlavnou témou tohtoročného projektu
http://www.vcelidom.sk/
Od šk. roku 2013/2014 pracujeme na bilaterálnom Comenius projekte s Amerlinggymnáziom vo Viedni s názvom „Miesta svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v srdci Európy“.
Amerlinggymnazium_profil_skoly_DE.pdf
Ďalší projekt, ktorý sme v tomto školskom roku vyhrali je v rámci medzinárodného programu ACES (Akadémia stredoeurópskych škôl). Partnermi sú školy z Rumunska (Constanta) a Rakúska (Graz). Témou je rôznorodosť „Ja a tí druhí: Objavujem inakosť druhých a moju vlastnú“.
V apríli 2013 sme vypracovali projekt na výzvu OPV-2013/4.1/05-SORO „Moderné gymnáziá v Bratislavskom kraji“ pod názvom Učíme moderne, učíme (sa) radi. Projekt bol schválený.
Študentka Zuzana Lenártová (kvinta) v celoslovenskej literárnej súťaži s medzinárodnou účasťou, ktorú vyhlasuje Národný osvetový ústav, Ústav politológie SAV sa v 6. ročníku Hodžov novinový článok s témou Ako médiá formujú život človeka, umiestnila v zlatom pásme ocenených študentov.
V 2. ročníku celoslovenského projektu Vráťme knihy do škôl, ktorý vyhlasuje BSK, sa počtom zúčastnených súťažiacich naša škola umiestnila na 1. mieste. Michaela Bačová (oktáva) a Soňa Kleštinová (3. A) boli vylosované medzi 20 výhercami.
1. miesto Veronika Zelenayová, Karin Ravasová
MOZ-II-6 1. miesto Viktor Zelenay
MOZ-II-7 1. miesto Pavol Toth Vaňo, 2. miesto Ema Morvayová
MOZ-II-8 1. miesto Jakub Žurek